2 yıl önce

Şirinler (1981)

Genel Bakış

Belçikalı çizer Pierre Culliford'un oluşturduğu çizgi roman ve animasyon dizisinin ortak ismi. 1958'de Pierre Culliford tarafından çizgi roman olarak ortaya çıktı. 1981'de televizyonda gösterilen Şirinler büyük ilgi gördü. Yıllarca Türkiye'de de yayınlanan çizgi dizi, başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere birçok ülkede, yüksek izlenme oranlarına rağmen gösterimden kaldırılmıştır. Şirinler'in ingilizce adı olan "Smurf" kelimesinin "Socialist Men Under Red Flag"ın (Kızıl Bayrak Altındaki Sosyalist Adamlar) kısaltması olduğu iddiası bir şehir efsanesinden ibarettir. Çünkü, Şirinler'in yaratıcısı Peyo tarafından Şirinler'e verilen orijinal isim Les Schtroumpfs'tur.

Bu dizi özeti Yapay Zeka dizipub yapay zekası tarafından otomatik olarak oluşturuldu.
Türü: Komedi, Animasyon, Macera
 • Ülke

  USA

 • Süre

  30 dk

 • Takipçi

  41

 • IMDb Puanı

  7.2 (18609 oy)

 • Yapım Yılı

  1981

Şirinler Adlı Yapımı İzleyenlere Öneriler

Sherlock

Suç, Dram, Gizem

Killing Eve

Dram, Aksiyon, Macera

Taboo

Dram, Gizem, Gerilim

1 YORUM
Yorum yapabilmek için üye olmalısın. Küfür, Hakaret, Spoiler veren yorumlar silinir/banlanır.
@Ziyaretçi 2 yıl önce
çok teşekkür ederim. geçenlerde aklıma gelmişti bulupta izlesem çocukluk günlerimi yâd etsem diyordum. sitede dizilere bakarken denk geldi çok mutluyu... [Devamını gör..]
çok teşekkür ederim. geçenlerde aklıma gelmişti bulupta izlesem çocukluk günlerimi yâd etsem diyordum. sitede dizilere bakarken denk geldi çok mutluyum sayenizde.
00
Şirinler